Trek UCI Gravel World Series

Po raz drugi w Polsce!


Rosnący w ostatnich latach sukces roweli Gravel doczekał się własnych Mistrzostw Świata. Międzynarodowa Unia Kolarska rozpoczęła pierwszą edycję Trek UCI Gravel World Series w 2022
Czas na kolejne edycje... Te prestiżowe zawody dla amatorów, odbywają się w różnych krajach i gromadzą najlepszych organizatorów, z dobytkiem organizacyjnym UCI. Jedna z edycji odbędzie się w Polsce, w Świeradowie-Zdroju. Edycje z tej serii będą jednocześnie kwalifikacją do Mistrzostw Świata Amatorów w 2024 roku.


W Polsce, Grabek Promotion organizator kilku uznanych imprez pod egida UCI jak np. UCI Bike Marathon Series, czy Trophy Maja Włoszczowska MTB Race UCI XCO, został wybrany przez UCI do zorganizowania polskiego etapu Trek UCI Gravel World Series w Świeradowie-Zdrój, 22 lipca 2023 roku.

Trasa wyścigu poprowadzona będzie szutrowymi drogami malowniczych Gór Izerskich.

Centrum wyścigów Gravel Adventure to Ośrodek Sportu Ski&Sun w Świeradowie-Zdroju  www.skisun.pl
Trasa wyścigu w większości prowadzi po drogach szutrowych w Górach Izerskich, w całości w terenie. Trasa jest w większości szeroka, ale nie zabraknie też błotnistych i wąskich odcinków singletracków. W niektórych miejscach będzie kilka starych asfaltów.
Trasa główna Gran Fondo odbywa się na jednym okrążeniu (100km i 1950m przewyższenia), Medio Fondo ( 67km i 1320m ) i MINI ( 38km, 910m ). Mini nie liczy się jako dystans kwalifikacyjny do Mistrzostw Świata UCI. 

Stop! Czas na gravela!

Świeradów-Zdrój


Świeradów-Zdrój to miejscowość uzdrowiskowa w województwie dolnośląskim, w południowo-zachodniej Polsce przy granicy z Czechami. Miasto położone jest w dolinie Kwisy Gór Izerskich, części pasma Sudetów. Leży około 123 km (76 mil) na zachód od stolicy regionu Wrocławia. Świeradów otrzymał prawa miejskie w 1946 r. W 2019 r. liczy 4147 mieszkańców. Dom uzdrowiskowy wybudowany w 1899 roku oferuje leczenie wodą mineralną , radonową i borowinową przy reumatyzmie i innych chorobach dorosłych. W 2008 roku oddano do użytku gondole jako czwarty taki wyciąg narciarski w Polsce, poprawiając pozycję Świeradowa jako zimowego ośrodka narciarskiego.

 

Świeradów-Zdrój POLAND