Trek UCI Gravel World Series

Po raz trzeci w Polsce!


Rosnący w ostatnich latach sukces rowerów Gravel doczekał się własnych Mistrzostw Świata. Międzynarodowa Unia Kolarska rozpoczęła pierwszą edycję Trek UCI Gravel World Series w 2022
Czas na kolejne edycje... Te prestiżowe zawody dla amatorów, odbywają się w różnych krajach i gromadzą najlepszych organizatorów, z dobytkiem organizacyjnym UCI. Jedna z edycji odbędzie się w Polsce, w Szklarskiej Porębie - Jakuszyce.
 Edycje z tej serii będą jednocześnie kwalifikacją do Mistrzostw Świata Amatorów w 2025 roku.

W Polsce, Grabek Promotion organizator kilku uznanych imprez pod egida UCI jak np. UCI Bike Marathon Series, czy Trophy Maja Włoszczowska MTB Race UCI XCO, został wybrany przez UCI do zorganizowania polskiego etapu Trek UCI Gravel World Series w Szklarskiej Porębie - Jakuszyce, 20 lipca 2024 roku.

Trasa wyścigu poprowadzona będzie szutrowymi drogami malowniczych Gór Izerskich.

Centrum wyścigów Gravel Adventure to Dolnośląskie Centrum Sportu Polana Jakuszycka www.polanajakuszycka.pl
Trasa wyścigu w większości prowadzi po drogach szutrowych w Górach Izerskich, w całości w terenie. Trasa jest w większości szeroka, ale nie zabraknie też błotnistych i wąskich odcinków singletracków. W niektórych miejscach będzie kilka starych asfaltów.
Trasa główna Gran Fondo odbywa się na jednym okrążeniu (118 km i 2100 m przewyższenia), Medio Fondo ( 64 km i 1100 m )

SPOTKAJMY SIĘ
#NA POLANIE

Stop! Czas na gravela!

Polana Jakuszycka Centrum Sportu


Najnowocześniejszy ośrodek sportów zimowych w Europie. Całoroczne centrum sportów, znajdujące się na styku granic Polski, Czech i Niemiec
Obiekt DCS Polana Jakuszycka, znajdujący się w miejscowości Szklarska Poręba, oferuje kryty basen, centrum fitness oraz różne opcje zakwaterowania, w których zapewniono klimatyzację i bezpłatne WiFi. .

 

Szklarska Poręba - Jakuszyce / POLAND